Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości

Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Podwodny świat

Producent: Tiny Love
Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Podwodny świat


Gimnastyka dla bobasa Podwodny świat firmy Tiny Love to interaktywna, pełna atrakcji mata rozwojowa z zachwycającą zabawką muzyczną w kształcie kraba. Na pałąkach zawieszone są 3 zabawki oraz bezpieczne lusterko.

Główne elementy i właściwości maty:
- Interaktywny muzyczny krab z melodyjką uruchamianą przez dziecko.
- Gryzak rybka.
- Grzechotka pelikan.
- Lusterko dla zabaw na brzuszku i poznawania siebie.
- Szeleszcząca meduza.
- Satynowe tasiemki.
- 4 dodatkowe kółeczka do zawieszania zabawek.

Matę w razie potrzeby łatwo można złożyć i przenieść w inne miejsce. Mata może być używana do przewijania dziecka.

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW:

1- 3 MIESIĄCE
W tych najwcześniejszych miesiącach życia dziecka, zabawka, dzięki skrzyżowanym pałąkom, tworzącym zamkniętą przestrzeń, koi je i uspokaja. Kolorowe, znajdujące się w zasięgu wzroku dziecka zabawki, stymulują ten zmysł.
ZABAWA:
Spróbuj umieścić swoje dziecko w Gimnastyce dla bobasa z pałąkami Podwodny świat. Niektóre dzieci czują się komfortowo i są zadowolone z przebywania na macie już od pierwszych dni swojego życia, inne preferując mniejsze przestrzenie, takie jak łóżeczko, będą zadowolone z przebywania na macie dopiero od 3 miesiąca życia. Jeżeli Twojemu dziecku podoba się przebywanie na macie, umil mu czas włączając muzycznego kraba. Duża zabawka może skupić uwagę dziecka oraz zachęcać je do patrzenia i słuchania.

2-4 MIESIĄCE:
Gimnastyka dla bobasa Podwodny świat stymuluje teraz dziecko ogólnie – gdy leży na pleckach, patrzy na zawieszone zabawki, wyciąga po nie rączki, uderza w nie. Od czasu do czasu dziecko uderzy w muzycznego kraba, ciesząc się dźwiękami, które zabawka wtedy wyda. Leżąc na brzuszku dziecko będzie ćwiczyło podnoszenie główki: patrząc w bezpieczne lusterko i gaworząc do swojego dziecięcego odbicia, obserwując kolorowe rysunki i wiele innych wiszących znajdujących się wokół niego zabawek.
ZABAWA:
- Połóż swoje dziecko na pleckach i zawieś kilka zabawek w zasięgu jego ręki, by mogło po nie sięgać i uderzać w nie.
- Od czasu do czasu kładź swoje dziecko na brzuszku w innych miejscach na macie – z twarzą skierowaną do wesołych obrazków znajdujących się na niej lub do lusterka. Zachęcisz je w ten sposób do pozostania na brzuszku oraz do podnoszenia główki i obserwowania stymulujących jego rozwój elementów.
- Aktywuj muzycznego kraba, zaszeleść meduzą, zagrzechocz pelikanem itd. W ten sposób zwrócisz uwagę dziecka na dźwięki, które wydają i to, w jaki sposób działają.

4-6 MIESIĘCY
Zmysły dziecka rozwijają się, ma ono lepszą kontrolę nad swoim ciałem, dlatego będzie mogło w większym stopniu cieszyć się i wykorzystywać możliwości, jakie daje mu Gimnastyka dla bobasa Podwodny świat:
- radosne dźwięki, jakie wydają zabawki i mata stymulują zmysł słuchu
- kolorowe zabawki, rysunki i lusterko stymulują zmysł wzroku
- różna faktura materiału stymuluje zmysł dotyku
- gdy dziecko leży na brzuszku i patrzy w lusterko lub na rysunki na macie, wzmacnia mięśnie ramion (rozwój całego ciała)
- gdy dziecko leży na pleckach sprawnie łapie zabawki wiszące przed nim, uderza i potrząsa muzycznym krabem, udeża pelikana, by usłyszeć dźwięki (rozwój ruchów precyzyjnych)
- dziecko uczy się o związku przyczyna-skutek, bierze zabawki do buzi dla dalszego poszukiwania (kojarzenie)
ZABAWA:
- od czasu do czasu zmień pozycję zabawek, by przyciągnąć uwagę dziecka i zachęcaj je do wyciągania rączek i łapania ich.
- pokaż dziecku rysunki przedstawiające postacie i inne elementy, z którymi może się bawić na macie (np. satynowe tasiemki, lusterko)
- upewnij się, że muzyczny krab i inne wiszące zabawki znajdują się w odległości pozwalającej Twojemu dziecku na łatwe sięganie po nie i zabawę nimi.

6 MIESIĘCY+
Dziecko potrafi już leżeć lub siedzieć na macie i obserwować rysunki oraz bawić się każdą zabawką albo innym elementem maty osobno. Dziecko potrafi podnosić, naciskać i ściskać zabawki lub inne elementy maty, by rozwijać swoje zmysły.
Cieszą je: dźwięki, obserwowanie i wrażenia. Dziecko ćwiczy umiejętność kojarzenia – rozumienie związków pomiędzy swoimi działaniami, a skutkami, jakie one wywołują.
ZABAWA:
- zdejmij pałąki i pozostaw samą matę, jako miejsce do zabawy.
- zdejmij wszystkie zabawki z pałąków i daj je dziecku osobno do zabawy, by poznawało je rączkami i wkładając do buzi.
- pokaż dziecku postaci na macie, takie jak rybka, żółwik.


Zabawki dla dzieci Tiny Love są efektem współpracy z psychologami, ekspertami od rozwoju dziecka, specjalistami do spraw jakości, a także wykorzystania doświadczenia rodziców, aby tworzyć zabawki rozwojowe, przyczyniające się i zachęcające dziecko do rozwijania zdolności poznawczych, zmysłów, cech motorycznych, oraz strefy emocjonalnej. Tiny Love wykorzystuje odkrycia w rozwoju dziecka i zastosowuje je w zabawkach interaktywnych do rozwijania naturalnych umiejętności dziecka. Ośrodek rozwoju Tiny Love jest wyjątkowym przedsięwzięciem, nakierowanym na zrozumienie wszystkich wyzwań towarzyszących złożonemu procesowi rozwoju, których dziecko doświadcza w pierwszym roku życia.

Mata nadaje się do prania w pralce.
Wymiary maty: 80x88cm
Zabawka wymaga 3 baterii LR44 (1,5V) (załączone baterie testowe)
Zabawka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin.

Numer katalogowy: TL1204206830


Zabawki - Numer handlowy: 48214

21533101
Zabawki TINY LOVE. Użyte znaki towarowe należą to ich prawnych właścicieli, zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych

0.051957130432129